Hemen hemen her otel şık bir lobiye sahip olmak istemektedir. Bu nedenle sadece lobi dekorasyonuna değil, aynı zamanda mekân tasarımına da önem veren firmalarla çalışmak son derece önemlidir.

Lobi dekorasyonu uygun lobi koltuklarının, masaların, sehpaların, halıların ve aksesuarların birbirleri ile uyumlu bir şekilde kullanılması ile son derece başarılı bir şekilde yapılacaktır. Bunun için önemli olan hem koltukların rengini hem de modelini belirlerken son derece hassas davranmak olacaktır. Dolayısıyla bu noktada hem model uyumu hem de renk uyumuna dikkat etmek gerekecektir.

Genellikle kırmızı gibi iddialı renkler pek çok otel idarecisinin tercih ettiği renkler arasında bulunmaktadır. Bunun yanında yeşil ve mavi renkler de canlı renklerden hoşlanan pek çok kişinin kullandığı renklerdendir. Aynı zamanda kahverengi de sık kullanılan bir renktir. Kahverengi perdeler, kahverenginin farklı tonlarında lobi koltukları, ona uygun şeffaf ya da söz konusu tonlara yakın sehpalar ya da masalar bir bütünlük oluşturacaktır. Dolayısıyla lobi dekorasyonu da bu sayede şık görünecektir.

mikanos-klasik-koltuk-takimi

Lobi koltukları seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de şekil zemin ilişkisidir. Duvarların, zeminin ve lobide bulunan eşyaların hem renk olarak hem de desen olarak birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede bir bütünlük oluşturulacaktır.

Hem rahat hem dayanıklı hem de şık olan lobi koltuklarının tasarlanması son derece önemlidir. Bu sayede lobilerde daha fazla oturulacak ve daha fazla vakit geçirilecektir. Aynı zamanda otelin kimliği açısından da lobi dekorasyonu son derece önemlidir. Lobiler otellerin dışarıdan nasıl göründüğünü ortaya koymaktadır. Bu nedenle de lobilerin tasarımına son derece dikkat etmek gerekmektedir.

Sadece lobi koltuklarını tasarlayan değil aynı zamanda mekân tasarlayan tasarım firmaları ile çalışmak bu noktada oldukça önemlidir. İşini profesyonel olarak yapan firmalar mekân tasarımında son derece ustadır. Yıllardır söz konusu sektörde faaliyet gösteren firmamız için önemli olan hem şıklık hem de konforun sağlanmasıdır.